Elektroerozivní obrábění

Vlastníme drátovou řezačku α-c400iA od firmy PENTA. Elektroerozivní vrtačka SY - 2030. Elektroerozivní obrábění provádíme na základě výkresové dokumentace v klasické papírové podobě, elektronické formy dokumentace a modelů. Umíme vyrobit nástroje postupové a složitých tvarů s přesností na tisícny milimetrů díky drátovému řezání – elektroerozivnímu obrábění. Na drátové řezačce umíme řezat i pod úhlem až 12°. Na drátovém řezání vám i můžeme vyrobit jednotlivé díly do nástroje, který máte již funkční a nějaká součástka vám nedejbože praskne či se jinak rozbije.

 

Výroba nástojů

Vyrábíme nástroje výřezové, ohybové, postupové, děrovací, a jiné podobné. Dále umíme vyrábět raznice na odznaky, medaile, bižuterní polotovary jednostranné, oboustranné i duté. To vše vyrábíme z nástrojařské konstrukční oceli. Také jsme schopni vyrobit, při výrobě odlévaných polotovarů, gumu na odlévání z cínu či ze zinku. Nástroje vám dle vámi zadaných požadavků jsme schopni nakreslit, zkonstruovat a vyrobit vzorky. Naší dlouholetou praxí ve výrobě raznic a nástrojů se budeme snažit vyrobit jakýkoli výrobek dle vašich přožadavků a představ. Rádi i poradíme co by bylo pro vaši představu to nejlepší. Vše se snažíme propracovat do nejmenším detailů.

 

Gravírovací práce

Chcete do medaile vyrýt věnování např.„Mamince“, číslo, štítek na poháry, či jakýkoli jiný text do kovové podložky? Pro nás to není problém. V naší firmě disponujeme 2D i 3D gravografem. Na 3D gravírovacím stroji vám jsme schopni vyrobit 3D raznice na vyýrobu medaili, mincí či odznaků např.s obličejem, tvarovým kamínkem a jiných věcí dle vašich požadavků.

 

Medaile

Meaile vyrábíme ražené – lisované nebo odlévané. Lisované se vyrábějí nejčastěji z mosazného plechu, mohou se také vyrábět z plechu z bílé mosazi nebo z měděného plechu, nebo také z hliníkového plechu. Lisované medaile (v menším rozměru zvané mince), se vyrábějí buď ražené volně nebo ražené do kroužku. Mohou být lisované také v plechu a následné vyřezávané, nejčastěji se tento postup používá na medaile (mince) s kroužkem. Lité medaile se odlévají z cínu nebo ze Zinku. Povrchová úprava se na medaile dá dělat v podstatě jakákoli: „žlutý odstín“ - moření, lesklá mosaz nebo zlato „bílý odstín“ - nikl, platina, stříbro, „červený odstín“ - lesklá měď dále to můžou být staroúpravy výše uvedených povrchových úprav. Medaile se mohou dodávat v krabičce – sametové, plastové, s průhledným víkem, atpod... dle přání zákazníka. Medaile – řády se vyrábějí s kroužkem, které se zavěsí na stuhu. Stuha se umisťuje na tzv. Kostřičku závěsnou, na kterou se stuha přišije.

 

Odznaky

Odznaky vyrábíme ražené – lisované, sítotiskové, odlévané. Lisované se vyrábějí nejčastěji z mosazného plechu, mohou se také vyrábět z plechu z bílé mosazi nebo z měděného plechu, nebo také z hliníkového plechu. Sítotiskové se vyrábějí z mosazého plechu, na který se tiskne sítotiskovou formou nebo digitálním tiskem. Lité odznaky se odlévají z cínu nebo ze Zinku. Upnutí odznaků může být na hřebíček s ochranou – čili pinem (nebo-li ochraným kloboučkem), dále může být zezadu jehla, tzv. Mechanika na jehlu – šanýr a háček - při použití na brož, nebo upnutí nemusí být žádné, když chcete odznak třeba nalepit, pro připevnění na magnet, nebo se odznak může i ohnout jako štítek na hůl. Povrchová úprava se na odznaky dá dělat v podstatě jakákoli: „žlutý odstín“ - moření, lesklá mosaz nebo zlato „bílý odstín“ - nikl, platina, stříbro, „červený odstín“ - lesklá měď dále to můžou být staroúpravy výše uvedených povrchových úprav. Odznaky z hliníkového plechu se dají obarvit téměř na jakoukoli barvu.

 

Insignie

Vyrábíme insignie se státním znakem a nebo na přání i se znakem Měst, Městysů a obcí. Medaile je zavěšena na závěsném článku na který navazuje kovový řetez nebo stuha v barvě české trikolory. Insignie můžou být na kovovém řetěze, kde máme na výběr ze tří druhů článků – klasické, s kamínky a nebo ve tvaru lipového listu. Insignii dodáváme v sametové krabičce.

Insignie se vyrábí z mosazného materiálu o síle 4,0mm. Povrchová úprava insignie je zušlechtěna pískováním, nanesením oxidu a následným setřením a zalakováním – tzv. Staromosaz. Může být ale i v lesklém provedení, poté se na insignii nanáší pokov dle přání zákazníka – Zlato, stříbro či Starostříbro, Lesklá měď či Staroměď. Kamínky v článkách řetezu se dodávají dle přání zákazníka.

 

Bižuterní komponenty - polotovary

Bižuterní polotovary vyrábíme ražené – lisované nebo odlévané. Lisované se vyrábějí nejčastěji z mosazného plechu – tombakový plech je pro tvrdé letování (pájení) a mosazný plech je na měkké letování, mohou se také vyrábět z plechu z bílé mosazi, z měděného plechu, nebo také z hliníkového plechu Lité polotovary se odlévají z cínu nebo ze Zinku. Povrchová úprava se na odznaky dá dělat v podstatě jakákoli: „žlutý odstín“ - moření, lesklá mosaz nebo zlato „bílý odstín“ - nikl, platina, stříbro, „červený odstín“ - lesklá měď dále to můžou být staroúpravy výše uvedených povrchových úprav.

 

Kontaktujte nás, tel: +420 481 321 512, email: martin@fasrakousy.cz